Објавено на:

За последен пат ќе го гледаме Надал утре?

t

Шпанскиот тенисер се изјасни за својот утрешен четвртфинален натпревар во рамките на Грен Слем против Новак Ѓоковиќ

Јас сум во четвртфиналето и едноставно уживам да играм овде повторно. Ситуацијата сега е таква што не знам дали следниот натпревар ќе ми биде последен во кариерата. Повторно поминав низ проблеми со нозете. Не знам што ќе се случи со мојата кариера во блиска иднина, па се трудам само да се забавувам и да дадам се од себе, изјави Надал.

Надал е прв на листата со Грен Слем титули, вкупно 21.

Досега имаат изиграно меѓусебно 58 натпревари, со што триесет и петгодишниот Србин има 30 победи, додека неговиот врсник од Шпанија има 28. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како одговор на Ѓоковиќ „Голема Албанија“ на…

„Фејсбук“ профилот на Асоцијацијата на тениски професионалци…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Калин Ивановски повторно со најдобар ранг на…

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски повторно го…