Објавено на:

За само 4 дена Израел фрли повеќе бомби на Газа отколку САД фрлаше годишно во Авганистан

t

За само 5 дена Израел фрли повеќе бомби во малата и густо наслена енклава Газа, отколку САД што фрлаше на огромната територија на Авганистан годишно. Во просек САД фрлал околу 5000 бомби во Авганистан годишно, додека пак Израел фрли 6000 бомби за само 4 дена во Газа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД се противат на „едностраното“ признавање на…

САД се противат на „едностраното“ признавање на…

Ники Хејли: Ќе гласам за Трамп

Поранешната републиканска кандидатка за претседателска номинација во…

Српска компанија на црната листа на САД…

Компанијата „Соха инфо“ од Нови Бановац минатата…

Русија е за решение со две држави…

Русија е за регулирање на ситуацијата меѓу…

„Политико“: Амбасадата на САД во Лондон должи…

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Лондон…