Објавено на:

Зеленски спремен да преговара: Битна е само локацијата

t

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека Киев би се согласил на преговори во Белорусија доколку немало борби од негова страна против Украина.

Варшава, Истанбул и Баку – тие градови и ги предложивме на Русија за преговори и на кој било друг град од каде ракети не летаат кон Украина“, изјави претседателот на Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ГОЛ ВО 95. минута! Јовиќ ја спаси…

Фудбалската селекција на Србија го впиша првиот…

Сиљановска на средба со Агелер: Потребна е…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ја прими…

(Видео) „Шота машала“ среде Германија

Албанските навивачи во Германија го изиграа познатиот…

Политико: Марк Руте ќе го замени Столтенберг…

Холандскиот премиер Марк Руте ќе биде следниот…

Ангелов: Трите „Ер трактори“ на ДЗС во…

Државата располага со четири функционални хеликоптер за…