Објавено на:

Земете си чадор: И денес нѐ очекува дожд

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде променливо облачно, претежно во планинските региони во западните делови и на крајниот исток со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието.

Во Скопје променливо облачно со услови за краткотраен дожд и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Од денес почнува снежната бајка во…

Времето наутро во оддделни котлини ќе има…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…