Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Мaкедонија

t

Земјотрес со јачина од 4,7 степени по Рихтеровата скала ја потресе Северна Албанија, нешто по 22 часот.

Засега нема информации за повредени или можна материјална штета.

Според првичните информации земјотресот e на длабочина од 2 километри и на 56 километри од Призрен.

Пред неколку денови силен земјотрес го погоди Лерин, во Грција, а потресот беше почувствуван и во
Битола и некои други македонски градови. По најсилниот следеа уште десетина послаби земјотреси, а тлото се тресеше и нареднте денови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Косово е уапсен еден од најголемите…

Уапсен е Гезим Чела, еден од најголемите…

Македонско друштво „Илинден“-Тирана: УКИМ да не ги…

Од формирањето на нашето Друштво во 2009…

Апсење на македонско-албанската граница, пронајден кокаин

Албанската полиција на граничниот премин „Блато“ на…

Запленети три милиони евра: Албанските гранични премини…

Албанската полиција во периодот од јануари до…

50 евра празничен бонус за пензионерите во…

Албанските пензионери ќе добијат „празничен бонус“ во…