Објавено на:

Земјотрес во Србија!

t

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Србија, објавено е на веб-страницата на српскиот Републички сеизмолошки завод.

Епицентарот на земјотресот бил на 35 километри западно од Бор, објавија српските медиуми.

Земјотресот е регистриран утрово во 9 часот и 32 минути.

Засега нема информации за евентуална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Српскиот патријарх се помоли Господ да му…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, утрово во…

Мисијата на Србија во ОН апелира до…

Вршителот на должноста во Постојаната мисија на…

Вучиќ: Србија е нападната на многу расипан…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска по…

(Анкета) Србија е најголем сојузник на Македонија,…

За најголем сојузник на Македонија нашите граѓани…

Бугарија е најголема закана за Македонија –…

Балканските земји се сметаат за непријатели, покажува…