Објавено на:

Земјотрес го стресе Скопје вечерва

t

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер ја потресе Албанија вечерва во 21 часот и 13 минути.

Земјотресот бил регистриран на 18 километри од Кукс и 47 километри од Призрен, на длабочина од два километри.

Според информациите, земјотресот бил почувствуван и во Скопје и околината.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Крлежи носители на Конго-кримска хеморагична треска пронајдени…

Во скопскиот регион се откриени крлежи кои…

Оваа сабота “Стела” на филмската вечер на…

Филмска вечер на отворено со филмот „Стела“…