Објавено на:

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала утрово ја потресе Босна и Херцеговина

t

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала утрово ја потресе Босна и Херцеговина. Проценетиот интензитет во епицентралната зона беше 3-4 степени по Меркалиевата скала.

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во регионот на Берковиќ. Проценетиот интензитет во епицентралната зона беше 3-4 степени по Меркалиевата скала.

Земјотрес со ваков интензитет не може да предизвика оштетувања на објектите, а населението во епицентралната зона може да го почувствува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според…

Земјотрес во Албанија, почувствуван и на македонска…

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според…

Земјотрес во Бугарија почувствуван и во источна…

Во околината на Благоевград утрово во 8…

Босна протестира по монструозното убиство на Низама

Почнаа протестите во Босна мотивирани од крвничкото…

Масакрите во Босна немаше да се случат…

Заменик-претседателот и портпарол на турската владејачка Партија…