Земјотрес ја стресе Македонија утринава

t

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според информации на ЕМСЦ, јачината е 2.1 степен по Рихтер.

Епицентарот е во близина на Битола.

Ова не е прв земјотрес изминатиов период. Последната недела, ова подрачје е доста сеизмички активно.

Сеизмолозите смируваат дека станува збор за редовна сеизмичка активност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По барање на Левица, МОН ги одзеде…

Секој ученик заслужува безбедна образовна средина. Драматичните…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според…

Најкорумпираниот функционер на ДУИ, Беким Мемети ги…

Беким Мемеди е единствениот албански шериф во…

Тажна вест: Планинар од Скопје починал на…

Од Регионалниот ЦУК Битола и од Министерството…