Објавено на:

Земјотрес ја стресе Хрватска

t

Земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Хрватска, во областа Кварнер во 10 часот и 21 минута, соопшти Европскиот сеизмолошки центар. Епицентарот на потресот бил 17 километри југоисточно од Риека, односно 11 километри од Цриквеница. Првичните податоци се дека епицентарот бил на длабочина од 5.3 километри.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маж ја ранил сопругата, ја убил нејзината…

Две мртви лица се пронајдени во семејна…

Хрватите се жалат: Црешите се поскапи од…

Хрватите се жалат дека црешите се прескапи,…

Пленковиќ ги собра потписите и го доби…

Претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ ги прими…

Навала од странски работници во Хрватска! Се…

Во периодот јануари-март 2024 година, во ХЗМО…

Милановиќ: Хрватска е дното на ЕУ, само…

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ денес присуствувал…