Зуди Енузи Кока нов в.д. директор на ЈП Комунална Хигиена- Скопје

t

Зуди Енузи Кока е назначен за нов в.д. директор на ЈП Комунална Хигиена- Скопје.

Тој е дипломиран правник, и докажан менаџер во деловниот свет, кој своите компетенции ќе ги стави во функција на успешно водење на ЈП Комунална Хигиена- Скопје – стои во соопштението на Град Скопје.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Градоначалничката Арсовска вечерва на увид во излевањето…

Градоначалничката на Град Скопје, Данел Арсовска со…

Обвинителството ќе го „чешла“ Петре Шилегов за…

Обвинителството ќе ја чешла набавката на противпожарната…

Од утре ладни радијатори во Скопје: На…

Скопјани уште денеска ќе имаат топли радијатори.…

Арсовска: Работиме на системски решенија за загадувањето…

„Во Македонија треба да се работи на…

Арсовска: Политичката игра на Владата, „не сме…

Градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска во…