Објавено на:

Игор Џамбазов објави фотографија од венчавката на своите родители: За некои луѓе смртта е само ваучер за во вечноста

t

Македонија пред девет дена се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на социјалните мрежи, а потоа се огласи и неговата сестра, Тања.

Со голема тага огромен број соработници, пријатели и јавни личноси се збогуваа со незаменливиот маестро Џамбазов на комеморацијата во МОБ.

Во спомен на своите родители, напиот познат актер и шоумен и син на Александар и Анче Џамбазови, Игор Џамбазов, на социјалните мрежи сподели фотографија од нивната венчавка.

„За некои луѓе, смртта е само ваучер за во вечноста…“, напиша Игор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СЕ ТРЕСЕШЕ ТЛОТО ВО АЛБАНИЈА! Измерен потрес…

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според…

Денес се празнуваат Светиот маченик Кодрат Коринтски…

За време на гонењето на христијаните многумина…

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото…

Според курсната листа на НБРМ, средниот курс…

Метео: Убав ден во Македонија, температурите до…

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе…

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во Егејска Македонија е…

На 23 март 1940 година во селото…