Објавено на:

Игор Џамбазов објави фотографија од венчавката на своите родители: За некои луѓе смртта е само ваучер за во вечноста

t

Македонија пред девет дена се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на социјалните мрежи, а потоа се огласи и неговата сестра, Тања.

Со голема тага огромен број соработници, пријатели и јавни личноси се збогуваа со незаменливиот маестро Џамбазов на комеморацијата во МОБ.

Во спомен на своите родители, напиот познат актер и шоумен и син на Александар и Анче Џамбазови, Игор Џамбазов, на социјалните мрежи сподели фотографија од нивната венчавка.

„За некои луѓе, смртта е само ваучер за во вечноста…“, напиша Игор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Јакимовски: Драги мои сограѓани, две работи…

Драги мои сограѓани, две работи ве молам,…

Потребна е помош за лекување на Дијана…

Се бараат донации од сите хумани луѓе…

(Видео) Јакимовски: Зошто Бујар Османи ако сака…

Геноцид е кога уништуваш се, кога убиваш…

Не можеше послатко: Интер е новиот шампион…

На пет кола пред крајот на сезоната…

Ахмети: За грешките на Мицкоски сметката не…

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вечерва во…