Објавено на:

Избегнете ги: Утрово на овие улици има гужви

t

ЦУКС известува дека во овие утрински часови зголемен број на возила се забележуваат долж:
-бул. Кузман Јосифовски Питу кон Центар,
-мост Нова железничка станица кон ул. Беласица,
-бул. Свети Кирил и Методиј кон бул. Водњанска,
-бул. Гоце Делчев во двете насоки,
-бул. Киро Глигоров кон населба Автокоманда,
-ул. Димитрије Чуповски кон к-ца со ул. Васил Главинов,
-ул. 11 Октомври од Кисела Вода кон Центар

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силен пороен дожд рано утринава ја зафати…

ЦУК информира дека, според радарската слика од…

Скопјанец нападнат од повеќе лица, со убодни…

На 11.06.2024 во СВР Скопје, А.Л.(48) од…

ЈСП: Средношколците ќе можат да користат бесплатен…

ЈСП ги информира средношколците кои ги исполнуваат…

И Министерството за здравство не било надлежно…

Министерството за здравство информира дека во случајот…

Нема веќе лет Скопје-Женева: Прекината продажбата на…

Нискобуџетната компанија ИзиЏет (easyJet) планира да ги…