Изгоре една прекрасна зграда, убава и кога се распаѓаше…

t

Битолчани изгорени од пожарот кој вечерва избувна во Жито Битола.

Изгоре и “Жито Битола”, една прекрасна зграда која беше запуштена, но убава дури и кога се распаѓаше. И скоро реновирана. Комбинатот уште одамна го изгореа заедно со работниците во транзицијата, комбинат кој ја хранеше цела Битола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица: Власта ќе даде 130 милиони евра…

Камен темелникот за наводната фабрика за електрични…

Човекот кој го уби монструмот во Цетиње…

Ненад Калуѓеровиќ од Цетиње е на распит…

Се огласија од Белата куќа: Не се…

Белата куќа не се меша во ситуацијата…

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…

Вотерс: Западот прави богатство од војната, ќе…

Украинците можат да престанат да умираат утре…