Изгope автомобил во близина на Тетово

t

На 27.12.2021 во 01.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат за Тетово настанал пожар во патничко возило. Пожарот бил изгаснат од екипа на противпожарната бригада Скопје, а повредени лица нема. Притоа, било утврдено дека станува збор за возило „фолксваген“. Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма во Тетово: Бездомни кучиња нападнале жена,…

Со скршеница на десната нога и повредена…

Ножеви и дрога во казино: Силни полициски…

Полициски службеници од Одделот за униформирана полиција…

Страшно: Старец удрил тетовец со кола па…

Тетовската полиција информира дека приведен бил возач…

МВР ги подучува тетовци: Оружјето не е…

Колку далеку може да „патува“ куршум испукан…

САМО ВО МАКЕДОНИЈА, некој ќе ќари и…

 Директорот на Клиничка болница Тетово Амир Елези…