Изгope автомобил во близина на Тетово

t

На 27.12.2021 во 01.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат за Тетово настанал пожар во патничко возило. Пожарот бил изгаснат од екипа на противпожарната бригада Скопје, а повредени лица нема. Притоа, било утврдено дека станува збор за возило „фолксваген“. Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицијата најде дрога и странски државјанки на…

На 17.09.2023 во 01.10 часот, согласно претходно…

Тешка сообраќајна несреќа во Тетово: Мерцедес удри…

На 16.09.2023 во 15.55 часот било пријавено…

Две жени се повредени во сообраќајка, завршиле…

МВР извести дека вчера во 15.50 часот…

Ограбиле починат човек

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.Р.(26)…

Ангелов: Нема информации за горење какви било…

Како што извести директорот на Центарот за…