Изгope возило во Карпош, огнот зaфатил уште два автомобили

t

На 19.01.2022 во 02.10 часот било пријавено дека на подрачјето на Карпош настанал пожар на патничко возило „фиат пунто“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на З.Ј.(61) од Скопје. Повредени лица нема, а од пожарот биле зафатени уште две патнички возила, „цитроен ц4“, сопственост на В.А.(70) од Скопје и „југо корал“ сопственост на Н.С.(70) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки. Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ограбена и претепана скопјанка во Карпош

На 27.05.2022 во 09.00 часот Т.Л.(74) од…

Жителите на Карпош го поздравуваат овој потег:…

Градоначалникот на скопската населба Карпош, Стевчо Јакимовски…

(Фото) Изгаснат пожарот во хотел Буши, има…

Пожарот во хотел "Буши" е изгаснат, информира…

(Видео) Гори хотел “Буши” во Скопје

Изби пожар во ресторанот на хотелот Буши…

(Фото) Голем пожар на аеродромот во Женева:…

Пожар избувна во близина на пистата на…