Изгope ресторан во Карпош, за среќа нема повpeдени

t

Денеска (05.01.2022) во 06.01 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во угостителски објект на ул.„Дрезденска“, сопственост на В.П.(38) од Скопје. Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Дали врвот на ВМРО-ДПМНЕ нарачале палење…

Во денешната епизода на Тешки муабети Стевчо…

Деликвенти насекаде: Тепачка на бензинска пумпа во…

На 18.10.2022 во 16:00 часот во Полициската…

Пожарникар се повреди при гаснење пожар во…

Во текот на вчерашниот ден, при настанат…

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница…

Денеска во 10 часот во Основниот суд…

Иницијатива за формирање на Локален совет за…

Претставници на Националната платформа за женско претприемништво…