Изгopeа три автомобили на паркинг во Аеродром

t

На 13.01.2022 во 01.50 часот било пријавено дека на подрачјето на Аеродром, на паркинг, настанал пожар во три патнички возила. Полициски службеници излегле на лице место и констатирале дека станува збор за патничките возила: „бмв“, сопственост на Р.М.(47) од Скопје, „форд фиеста“, сопственост на Д.Ѓ.(67) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки, и „киа“, со кумановски регистарски ознаки, сопственост на Д.Ј.(60) од Крива Паланка.
Пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита, а повредни лица нема. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За ДС бесплатното паркирање на функционери и…

Демократскиот сојуз на денешната прес-конференција ги презентира…

(Видео) Кола удри репортерка дур известуваше во…

Гледачите на телевизија во Западна Вирџинија се…

27 годишник намерно зaпaлил автомобил во Kуманово…

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.И.(33)…

Муцунски ги презентираше идеите за развој на…

Градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски, денеска…

Полињата во Кочанско во пламен поради масовно…

Територијалната противпожарна единица од Кочани во последните…