Изгopeа три автомобили на паркинг во Аеродром

t

На 13.01.2022 во 01.50 часот било пријавено дека на подрачјето на Аеродром, на паркинг, настанал пожар во три патнички возила. Полициски службеници излегле на лице место и констатирале дека станува збор за патничките возила: „бмв“, сопственост на Р.М.(47) од Скопје, „форд фиеста“, сопственост на Д.Ѓ.(67) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки, и „киа“, со кумановски регистарски ознаки, сопственост на Д.Ј.(60) од Крива Паланка.
Пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита, а повредни лица нема. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова трагедија во Србија: Двајца мажи изгореа…

Две лица загинаа во пожар што рано…

Тепачки во Аеродром и Гази Баба

На 30.12.2022 во 17:00 часот било пријавено…

Зелена обврзница за зелен градоначалник: Муцунски ја…

Со прво задолжување во историјата на општина…

По жестоките реакции на родителите и јавноста,…

По жестоките реакции на јавноста програмата за…

ДЕЦА ОД ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО АЕРОДРОМ СЛЕДНАТА…

Коалицијата за заштита на децата дознава дека…