Објавено на:

Израел бомбардираше области во Сирија!

t

Израел бомбардираше области во западните села Дара и Кунеитра откако вечерва беа истрелани гранати од Сирија, информира “The Times od Israel“.

Засега нема подетални информации за исходот од нападите.

Израелските власти објавија дека досега се убиени најмалку 1.000 луѓе, а 3.400 се повредени, а десетици се заробени. На палестинска страна, бројот на жртвите во нападите на Појасот Газа се зголеми на 900, а повредени се уште 4.250 лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Израел го обвини Гутереш дека е на…

Израелскиот министер за надворешни работи Ели Коен…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

Русија: Поплавувањето на Газа би било воено…

Претставникот на Москва во ОН го осуди…

Ќе изгласа ли Советот за безбедност на…

Советот за безбедност на ОН треба да…

САД: Не баpаме војната да заврши затоа…

Заменик-советникот за национална безбедност на САД, Џон…