Објавено на:

Израел испорача 2.000 шлемови и 500 заштитни елеци помош за Украина

t

Израел испорача 2.000 шлемови и 500 заштитни елеци на Украина, соопшти денеска израелското Министерство за одбрана.

Министерот за одбрана Бени Ганц минатиот месец изјави дека ќе одобри испорака на шлемови и елеци, што сигнализира промена во позицијата на Израел за обезбедување таква опрема.


Помошта на Израел дојде на барање на Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Возбудливата љубовна приказна на Европејците и Украинците…

Се чини дека возбудливата љубовна приказна на…

Ништо од единството: Ситуацијата во Украина ги…

Британски весник: Ситуацијата во Украина го подели…

Русите гневни: Украина го ганатира Белгород, има…

Најмалку три лица загинаа, а десетици станбени…

Зголемен извоз на жито од Украина годинава

Украина извезла за 8 отсто повеќе жито…

Норвешка ќе обезбеди 1 милијарда евра помош…

Норвешка вети дека ќе обезбеди финансиска поддршка…