Илинденци од Марино нападнале Авганистанци – Пронајдени куршуми и оружје

t

На 05.01.2022 во 22.00 часот во н.Илинден, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Петровец ги лишиле од слобода А.Н.(24) од н.Илинден и А.М.(23) од с.Марино, скопско.

Тие се сомничат дека околу 10.00 часот на железничка станица во Илинден со закана одзеле пари и мобилен телефон од А.Х.(29), Н.К.(21), В.У.(19) и еден малолетник, сите од Авганистан. Кај нив биле пронајдени два пиштоли ЦЗ 99 калибар и две рамки со 10, односно 15 куршуми 9 мм.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ја освојуваат Британија: Секој трет мигрант кој…

Британските медиуми пренесуваат дека секој трет имигрант…

Уапсен криумчар на мигранти во Скопје

На автопатот Гевгелија-Демир Капија, после тунел „Јаворица“,…

Пет косовски државјани приведени во Македонија!

Пет лица од Косово се приведени откако…

Во “БМВ” со бугарски таблички се пренесувале…

На регионален пат Демир Капија-Неготино, во близина…

Како стасал до колата?! Во Илинден фатен…

Во текот на изминатата вечер (08/09.10.2022) Мобилната…