Илија Димовски во одбрана на Агатангел: Ако критикувате владика, правете го тоа и за друг – Ако ќутите за некој владика, ќутете за сите

t

-Може некој владика да не сакате, или друг. Нема исти, има различни и тие претставуваат народ.

Ако критикувате владика, правете го тоа и за друг. Ако ќутите за некој владика, ќутете за сите.


Може не се какви што сакаме, ама тие се наши.

Не сакаж да мислам како би било со туѓи, напиша Илија Димовски од ВМРО ДПМНЕ.

Владиката Агатангел во придружба на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и други свештени и цивилни лица, на закројување на лозје на Свети Трифун прво побара „ова свето место“ да се исчисти од муви и оси за да даде добар род, а потоа повика Божја помош и за партискиот лидер на ДПМННЕ – Христијан Мицкоски, кој го придружуваше во закројувањето на лозјето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Мојата работа е да се грижам…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, истакна дека…

Орбан предупредува: Европа ќе има тешка зима,…

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан денеска во…

(Фото) Партијата на Каракачанов протестира против кревање…

Во Кресна најавен е широк национален протест…

Руската армија уништи голема залиха на американско…

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека…

Oрбан: Санкциите кон Русија се еднакви на…

Целиот свет го чека многу тешка зима,…