Им се гyби секоја трага: Полицијaта во потрага по две деца кои иcчезнале од Јавна установа за згрижување во Скопје

t

Две лица, малолетник на возраст од 14 години и 18 годишно лице во текот на вчерашниот ден се оддалечиле од Јавна установа за згрижување деца во Скопје. Надлежните во Установата пријавиле во МВР, од каде што соопштиваат дека се работи на пронаоѓање на лицата.

На 27.12.2021 во 14.00 часот во СВР Скопје, од Јавна установа за згрижување деца било пријавено дека од установата се оддалечила нивната штитеничка Л.Д.(18), која и претходно во повеќе наврати се оддалечувала и била враќана назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 27.12.2021 во СВР Скопје, од Јавна установа за згрижување деца било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник Р.Џ.М.(14), кој и претходно во повеќе наврати се оддалечувал и бил враќан назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да не ги мислите: Полицијата е фокусирана…

Полицијата е фокусирана на пронаоѓање на сторителите,…

Спасовски: Полицијата стана една од најтранспарентните институции…

Полицијата стана една од најтранспарентните институции, со…

Суспендиран полицаецот кој учествуваше во хулиганската група…

Алсат официјално дознава дека полицаецот вклучен во…

Тажна статистика: Од почетокот на војната во…

Најмалку 437 украински деца се убиени, а…

Акција на МВР: Пронајдена дрога, приведени дилери…

Денеска (19.11.2022) во 02:10 часот, полициски службеници…