Објавено на:

Им тргна на Демократите: И Хилари е позитивна на Ковид-19

t

Хилари Клинтон е позитивна на Ковид-19.

Клинтон објави на Твитер дека има „благи симптоми.

Денес дека има позитивен Ковид тест објави и порпаролката на Белата куќа, Псаки, а претседателот на САД, Бајден кажа дека добил негативен тест пред патувањето во Европа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грчките здравствени власти предупредуваат на наглото зголемување…

Властите во Грција предупредуваат на зголемено ширење…

БЕЛГИСКИ СУД: На 17 мај рочиште за…

Основниот суд во белгискиот град Лиеж за…

Превентивни мерки против Ковид-19 во грчките училишта

По зимскиот распуст поради новогодишните и божиќните…

Минатата недела имало 72 случаи на заразени…

Вкупно 47 пациенти со грип биле прегледани…