Објавено на:

Инвестициски бум: Руси основале над 300 фирми во Србија од почетокот на воената операција

t

Руси основале над 300 фирми во Србија откако започна специјалната воена операција на Русија во Украина.

Само во март во просек биле отворани по девет фирми дневно, додека на 1 април биле основани 27 компании.

Србија е една од ретките земји во Европа што не се придружи на санкциите кон Русија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ го пречека Шолц во палатата „Србија„:…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Палатата…

Ќехаја: Македонија нема да го екстрадира Рамадани…

Амбасадорот на Косово во Македонија, Флоријан Ќехаја…

Детали за пукањето во Лозница: Пронајден косовски…

Министерот за внатрешни работи Ивица Дачиќ изјави…

Литиумот и српските суровини го носат Шолц…

Германскиот канцелар Олаф Шолц и потпретседателот на…

(Фото) Ова е хеликоптерот што Србија ни…

Припадниците на хеликоптерската единица и Министерството за…