Објавено на:

Инвестициски бум: Руси основале над 300 фирми во Србија од почетокот на воената операција

t

Руси основале над 300 фирми во Србија откако започна специјалната воена операција на Русија во Украина.

Само во март во просек биле отворани по девет фирми дневно, додека на 1 април биле основани 27 компании.

Србија е една од ретките земји во Европа што не се придружи на санкциите кон Русија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

Вучиќ вети дека ќе го спроведе договорот?…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека…

Нуклеарна војна во најава? Путин и Шојгу:…

Русија ќе биде принудена да реагира доколку…

Србија сепак ќе мора да прифати членство…

Специјалниот претставник на Европската унија (ЕУ) за…

„Југословенско сценарио“ вели Москва за намерата на…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…