Интересни статистики – КИНА ИМА ДВА МИЛОНИ! Еве кои држави имаат најмногу воен персонал!

t

Твитер профилот “World of statistics” објави податоци за бројот на воен персонал во различни држави од светот.

Разбирливо, најмногу воен персонал има Кина, по неа следуваат Индија, САД, Северна Кореја, Русија, Пакистан, Иран, Јужна Кореја…

Целиот список на држави во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Анкета: Половина од Американците мислат дека Украина…

Сè поголем дел од американските гласачи велат…

Москва: Русија нема да дозволи „нацистичка држава“…

Во моментов, ниту Западот ниту Киев не…

Њујорк Тајмс: Лидерите на ЕУ во паника…

Владите на ЕУ испратиле претставници во САД…

Кинезите развија супериорна технологија, лансираа ракета на…

Ракетата ZK-2 I3, развиена од кинеската приватна…

Ердоган ги критикува САД бидејќи ја блокираа…

Невозможен е праведен свет со Америка во…