Инцидент во ветеринарна болница: Нападнат сопственикот оштетен автомобил и украдена храна за кучиња

t

Инцидент се случил вчера попладне во скопска ветеринарна болница, кога сопственикот бил нападнат од муштерија кој зел храна за миленици без да ја плати, соопшти полицијата.

„На 22.12.2021 во 21.00 часот во СВР Скопје, М.С.(53) од Скопје пријавил дека околу 14.30 часот, додека бил на работното место во сопствената ветеринарна болница, бил физички нападнат од В.П., кој претходно зел храна за миленици без да ја плати. Според пријавеното, напаѓачот со тврд предмет оштетил и патничко возило „тојота”, со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.Д.“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, додаваат од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Градот Скопје распиша Јавен повик за избор…

Град Скопје објави Јавен повик за избор…

(Видео) За три месеци ЈП Лајка третирало…

Директорот на ЈП Лајка, Воислав Димитровски, на…

Глутница бездомни кучиња секојдневно напаѓа луѓе околу…

Жителите на Тетово деновиве со страв поминуваат…

Жена од Кичево нaпaдната од глутница од…

Проблемот кој со децении е присутен во…

Краделе од аптека во Чаир, завршиле во…

Двајца скопјани, А.И.(19) и С.А.(42), вчера на…