Објавено на:

Инцидент во Црвеното Море: Напад со беспилотно летало врз американски разурнувач

t

Инцидент се случил во Црвеното Море кога беспилотно летало од непознато потекло нападнало американски разурнувач, соопшти Пентагон за Спутник.


Свесни сме за инцидентот со разурнувачот „Томас Хаднер“. Бродот успешно се одбрани од напад со дрон додека минуваше низ Црвеното Море“, изјави претставник на американското Министерство за одбрана.

Тие не открија други детали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нов инцидент со „Боинг“ – Авионот итно…

Од авионот на „Делта ерлајнс“ се „одвои“…

Пентагон објасни што прават американските војници во…

САД веќе го започнаа процесот на испраќање…

Пентагон: Украина ќе ја добие помошта за…

Откако американскиот Конгрес го одобри пакетот воена…

Пентагон: Ситуацијата во Украина се менува во…

Ситуацијата на бојното поле во Украина се…

Пентагон објави извештај за НЛО: Дали има…

Пентагон објави извештај за неидентификувани летечки објекти…