Објавено на:

Ирачки медиуми: Најмалку двајца војници на САД загинаа, а 6 се ранети во напад со дронови и ракети

t

Ирачки медиуми: Како резултат на напад со дронови и ракети на воените бази на САД во Ирак, најмалку двајца војници на САД загинаа, а шест се ранети

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Њујорк Тајмс: Лидерите на ЕУ во паника…

Владите на ЕУ испратиле претставници во САД…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Ердоган ги критикува САД бидејќи ја блокираа…

Невозможен е праведен свет со Америка во…

Белата куќа со коментар за кандидатурата на…

Џон Кирби, координатор за стратешки комуникации во…

САД ставија вето: Засега нема крај на…

Синоќа, САД ставија вето на резолуцијата во…