Исчeзнат е Роберт Плескоњиќ: Семејството бара помош

t

Веќе неколку дена е исчезнат Роберт Плескоњиќ, кој излегол од дома и не се вратил, пренесува Плус Инфо.

Последните информации се дека е виден на 5 јануари во околината на Новата железничка станица во регионот каде што живее. Оттогаш му се губи секаква трага. Облечен е во темно сина фдолга јакна има бела коса и брада и е висок 182 сантиметри.

Роднините случајот го пријавиле во МВР на 6 јануари. Тие и пријателите очекуваат каква било информација за него.

Телефон за контакт е 075-400-329

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Син му ја уби Данка, а тој…

Срѓан Јанковиќ (50), работник во Јавното претпријатие…

На прилепски газда му избегале работниците од…

На 07.04.2024 го 21:57часот во Полициската станица…

Нов инцидент на фудбал викендов: Фудбалер на…

Фудбалскиот натпревар помеѓу Тиквеш 1930 и Брера…

Маж од Дебар заврши во притвор оти…

Триесет и едногодишен маж од Дебар заврши…

ДРАМА ВО СЕЛОТО ЗЛОТ ПО УБИСТВОТО НА…

Инспектори на Управата за криминалистичка полиција (УКП)…