Објавено на:

Италијанец дивеел на скопскиот аеродром: Нападнал полицајци па бил уапсен

t

Италијански државјанин вчераутро бил уапсен на Скопскиот аеродром, откако бил агресивен кон полицајци и вработени на аеродромот, соопштија од МВР.

„На 28.07.2022 во 09.45 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“, полициски службеници го лишиле од слобода М.Д.(36) од Италија, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија и кон вработените на аеродромот“, информираат од полицијата.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) СДС и ДПМНЕ не го осудија…

Советникот од редовите на Левица во Општина…

Нема крај: И денеска дојави за бомби…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Дојави за бомби денеска во вкупно осум…

На меил адреси на осум средни училишта…

Малолетничка со нож ја нападнала мајка ѝ…

Вчера околу 18:30 часот во дом на…

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…