Италијанка повредена во сообраќајка кај Ист гејт

t

На раскрсницата кај „Ист гејт мол“, на булеварот „Гоце Делчев“ пред крстосница од ул. „Беласица“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а3“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.М.(48) од Скопје и патничко моторно возило „дачија сандеро“ со италијански национални ознаки управувано од Е.Л.(39) од Р. Италија.

„Во незгодата со телесни повреди се здобила сопатничка од возилото „дачија сандеро“ П.Д.(66) од Р. Италија констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски““, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Италијанка повредена во сообраќајка кај Ист гејт

На раскрсницата кај „Ист гејт мол“, на…

Лекарска комора: Насилството врз лекарите не смее…

 Лекарската комора остро го осудува физичкиот напад…

Во дел од станиците на технички преглед…

Во дел од станиците за технички преглед…

Помалку издадени одобренија за градба во декември

Во декември 2023 година се издадени 293…

(Видео) Села за Таравари: Голема грешка, тогаш…

Зиадин Села денеска кажа дека поставувањето на…