Објавено на:

И АКТЕРОТ НИКОЛА КОЈО НА ПРОТЕСТОТ „СРБИЈА ПРОТИВ НАСИЛСТВОТО“: „Вучиќ шири темнина и ни ја украде радоста, ние се бориме против него“

t

Актерот Никола Којо беше учесник на протестот „Србија против насилството“ и вели дека дошол затоа што е против насилството кое, како што вели во Србија се случува повеќе од 30 години. Тој изјави дека сликата од протестот покажува упорност и решителност, а особено не штедеше зборови против српскиот претседател Александар Вучиќ.

„Овој човек успеа да ја украде радоста со неговиот мрак што се шири околу него и неговата група на интерес. Украде пари, и можеби ќе одговара за тоа, но ја украде радоста и за тоа најмногу доаѓаат луѓето. Тој шири темнина, а ние се бориме против него“, рече Којо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ослободени се сите обвинети за обидот за…

Сите обвинети во случајот „државен удар“ во…

„Влен“ со седум заменици-министри, Исмаили во одбрана,…

Министерот за здравство и дел од коалицијата…

(Видео) МВР: Лажна кампања на платформи за…

Секторот за Компјутерски криминал алармира за зачестена…

Мисајловски: Украина има ново барање за донации

Министерот за одбрана Владо Мисајловски денеска во…

(Фото) Повторно исчезна македонското знаме, во кабинетот…

Откако на првата координација на алабанските министри…