Објавено на:

И Вучиќ ги изгуби нервите: “Тој авион ми излезе на нос” – Не може на секој лет кон Москва да има бомба!

t

„Тој авион ми излезе на нос“: рече Вучиќ зборувајќи за притисоците поради летовите Белград-Москва.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека имало притисок врз Србија поради летот на авионот на релација Белград – Москва.

„Тој авион ми излезе од нос. Што ќе правиме ако треба секој пат да го враќаме од Суботица во Белград“, рече тој.

Лажни извештаи за бомби, како што наведе, испраќаат странски служби.

Тој се осврна и на одлуката на Европскиот совет со која се бара Србија да не увезува нафта од Русија.

„Ако ни забранат да увезуваме нафта и гас, тогаш ни воведоа санкции, не треба ништо да правиме. Србија никогаш не е доволно мала за нив и доволно слаба“, рече Вучиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За Вучиќ нема дилема: Кирилицата е напишана…

Претседателот на Република Србија со лидерите на…

Абазовиќ најави посета на Србија на 29…

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ најави дека официјално…

Борел: Србија е искрен кандидат за ЕУ

Високиот претставник на Европската унија за надворешна…

Кога Лавров не може во Србија, неговиот…

-Србија со големо задоволство ја прифати поканата…

Вучиќ незадоволен од околината што ја спречи…

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ на…