И денеска голем број на санкции за брзо возење: Некои возеле со над 70 километри на час повеќе од дозволеното

t

Од МВР известуваат дека денеска биле изречени 83 возачи поради брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес.

Ова е известувањето од МВР

“Денеска (29.01.2022) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 83 возачи. Од нив, 12 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица бара одговорност од МВР и ОЈО…

Политичката партија Левица бара одговорност за хоророт…

Руските олигарси вратија 50 милијарди долари назад…

Руските тајкуни повлекле имот од Европа во…

САД со најнова рунда санкции кон Иран

Повеќе од 20 лица и институции од…

Две жени се повредени во сообраќајка, завршиле…

МВР извести дека вчера во 15.50 часот…

Компании од Италија: Сакаме да се вратиме…

Извозот во санкционираната Русија падна за 35%…