Објавено на:

И ова го има: Во Белград може да се изнајми вистински тeнk или тoп за само 430 евра

t

Министерството за одбрана му дозволи на Воениот музеј во Белград да изнајмува предмети за снимање и фотографирање, а цената за борбено возило, како тенк, оклопен транспортер или топ, е 50.000 динари дневно, беше објавено во најновото издание на Официјалното армиско списание на министерството, пренесе Газета.
Неборбено возило, како камион или џип, ќе се изнајмува за 8.000 динари дневно, униформи и знамиња за 10.000, митралез за 6.000, шлем за 5.000, пушка за 3.500 и пиштол за 2.500 динари.
Закупецот ќе треба да плати 11.000 динари за пиротехничко пукање од митралез, а 8.000 динари од пушка, пишува „Службен воен весник“.
Изнајмувањето на сабја од Воениот музеј ќе чини 30.000 динари дневно, колку меч или футрола, медал е 10.000, оклоп 50.000, а најевтиниот е бајонет – само 1.000 динари.

Користењето на уметничка слика или скулптура од Воениот музеј е 30.000 динари дневно, пренесува РТС.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Продолжува драмата во српската репрезентација: Влаховиќ демантира…

Српскиот репрезентативен напаѓач Душан Влаховиќ ги демантираше…

Српската “шљивовица” стана светско културно наследство

УНЕСКО ја запиша српската шљивовица на Репрезентативната…

Курти: Ако Србија реши да нè нападне,…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека не…

Бомба на чешки пратеник: НАТО ја бомбардираше…

Европската Унија и Соединетите Американски Држави со…

Некој сепак ќе легне на брашното: Конечен…

Косовскиот премиер Албин Курти денеска пред пратениците во Собранието…