И утре делови од Скопје бeз cтруја

t

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 27.12.2021 година (понеделник), поради веќе закажани технчки зафати, без електрична енергија ќе останат:

во периодот од 09:00 до 11:00 часот, корисниците од ул.Кнез Хацон. (општина Карпош)
во периодот од 10:00-13:00 часот, корисниците од ул.Мите Богоевски од број 73-87. (општина Аеродром)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нападната адвокатка во Скопје!

МВР информира дека синоќа во 21.45 часот…

Претрес во Скопје, приведени двајца дилери

Денеска (28.05.2024), полициски службеници од СВР Скопје…

Доставувач нападнат со нож и ограбен во…

Доставувач бил нападнат на подрачјето на скопски…

Пејачот Амар Исмани е убиениот во синоќешното…

29-годишникот Амар Исмани е жртвата од синоќешното…

Официјално: Едно лице почина во вчерашното пукање…

Напаѓачите се во бегство, а едно лице…