И утре делови од Скопје бeз cтруја

t

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 27.12.2021 година (понеделник), поради веќе закажани технчки зафати, без електрична енергија ќе останат:

во периодот од 09:00 до 11:00 часот, корисниците од ул.Кнез Хацон. (општина Карпош)
во периодот од 10:00-13:00 часот, корисниците од ул.Мите Богоевски од број 73-87. (општина Аеродром)


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицијата пуштена на најјако, само во Скопје…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

ВМРО-ДПМНЕ: Додека граѓаните мака мaчат да врзат…

Секој ден, нов скандал од страна на…

Мицкоски: Задоволен сум Арсовска, затекна лоша состојба…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во емисијата…

„Градски паркинг“ ги намали цените за паркирање…

Управниот одбор на јавното претпријатие „Градски Паркинг“…

Костовски го назначи познатиот фудбалер за советник…

Градоначалникот на општина Бутел, Дарко Косотовски, порачува…