Кавадарци вечерва е најзагаден град во Македонија

t

Кавадарци, Струмица, Велес, Битола вечерва се меѓу најзагадените градови во Македонија, покажуваат апликациите за мерење на квалитетот на воздухот.

Како што можете да забележите од податоците во продолжение, најзагаден град во Македонија вечерва е Кавадарци со 275 микрометри ПМ10 честички. Струмица е следен град со 198, Велес со 197, Битола со 195…

Меѓу најзагадените е и скопската населба Лисиче.

Докторите препорачуваат лицата кои имаат проблеми со респираторниот систем, астматичарите и лицата кои имаат срцеви проблеми, како и повозрасните да не излегуваат од дома без потреба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Со закана кон вработената ограбил продавница во…

Полициски службеници од СВР Струмица во 01.10…

Вечерва голем народен собир на Левица во…

„Левица“ вечерва во Битола организира народен собир…

Вработена во средно училиште во Битола нападната…

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од…

Седумчлена група од Струмица извршила 10 тешки…

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.А.(24),…

(Документи) Се местеле ли тендери за фирма…

Фирма блиска до потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар…