Каде е македонското знаме?! Касами се сретна со Ванхојте во Скопје – ќе биле гаранција на европскиот пат

t

Лидерот на БЕСА, Биљал Касами, денеска во Скопје се сретна со Питер Ванхојте, „зачудувачки“ без ниту едно македонско знаме на фоторафиите.

За средбата Касами се пофали со објава на Фејсбук.

– Денеска во седиштето на Движењето БЕСА во Скопје го примив емисарот на Европската Унија во Северна Македонија, Питер Ванхојте, со кого разговаравме за чекорите на нашата земја кон интеграција во европското семејство.
Го поздравив многу амбициозниот план за евроинтегративниот пат на Северна Македонија што ми го претстави г. Ванхојте, каде истакнав дека Движењето БЕСА и коалицијата ВЛЕН ќе бидат силна гаранција и поддржувач на интеграцијата на земјата кон Европската Унија. – напиша Касами во објрава на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Четири часа чекале за да тргне…

Пожар кој ја зафати пругата меѓу Гострижани…

За една година цените на становите во…

Цените на становите во Скопје во вториот…

Паднати бандери и дрвја, поплавени куќи и…

Регионалниот ЦУК Тетово, известува дека вчера во…

(Видео) НОВ СКАНДАЛ: „Тирана, Скопје и Приштина„…

УЕФА покрена истрага против Албанската Фудбалска Федерација,…

Приведен крадец во Скопје за издржување двегодишна…

Денеска (22.06.2024) во 09.20 часот на ул.„Благоја…