Каде живееме?! Тројца насилници нападнале маж и жена за паркинг место!

t

36-годишна жителка на Тетово вчера пријавила дека таа и нејзиниот сопруг биле нападнати во препирка околу паркинг-место во градот, соопшти МВР.

Според СВР Тетово, жената ги пријавила случајот вчеравечер околу 21 часот и 15 минути, а инцидентот се случил на улицата „Андреја Ристовски“, во близина на т.н. Стара градинка.

Таа во полицијата раскажала дека заедно со 40-годишниот сопруг биле физички нападнати од тројца насилници, поради недоразбирања околу паркирање на нивното возило. Од СВР Тетово велат дека случајот се документира и се расчистува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Продолжува судењето за модуларната болница во Тетово

Во Основниот суд во Тетово за денеска…

Трагедија: Дете почина откако во тешка состојба…

Тетовската полиција информира дека вчера било пријавено…

Четириесет и петгодишен тетовчанец се бори за…

Четириесет и петгодишен тетовчанец се бори за…

1.728 лица лани возеле без возачка во…

Одделот за аналитика при СВР Тетово евидентира…

МВР апсеше криминалец баран со потерница во…

Во тетовско Долно Палчиште, полициски службеници од…