Објавено на:

Како „Балистите“ го гаѓаа голманот на Вардар со тврд предмет

t

Не стивнуваат реакции од мечот Шкендија-Вардар. Во главна улога се навивачите на домаќините „Балистите“ кои го гаѓаа голманот Филип Гачевски со тврд предмет.

Тој прво се бранеше од нападот а потоа почна да ги лови предметите кои можеа да му нанесат сериозни предмети на главата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Вардар во Велес најдено тело на…

Во реката Вардар во близина на место…

Град Скопје започна со реконструкција на пешачкиот…

Градот Скопје започна со реконструкција на пешачкиот…

Како „Балистите“ го гаѓаа голманот на Вардар…

Не стивнуваат реакции од мечот Шкендија-Вардар. Во…

Еурофарм Пелистер го совлада Вардар 1961 во…

Дуелот од воведното коло во плејофот во…

Шкупи го доби скопското дерби со Вардар…

Шкупи ги потврди шампионските амбиции и во оваа…