Како ги местеле уставобранителите: Што знае Боки 13 за случајот 27 април?

t

Еве и Бојан Јовановски познат како Боки 13 има доста информации од тоа како Вилма Русковска ни го монтирала случајот 27ми Април.

А Бојан знае со оглед дека Русковска целиот случај го водеше токму во неговата телевизиска куќа, каде не беше симната од телевизија секој ден со лажни обвинувања против нас и така креираше јавно мислење дека ние сме виновни.

Во отвореното писмо во еден дел за случајот 27ми Април, Бојан Јовановски ја дава следната изјава која е напишана во текстот на сликата.

Го охрабрувам Бојан Јовановски доколку има некој доказ каде што се компромитира дотичната Русковска да и го даде на нашата одбрана, стои на објавата на фан страницата „Слобода за Јане Ченто“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Светски мафијаши добија пасош, а ни судот…

Три години трае борбата на Хенри де…

Американскиот амбасадор со јасна порака: Сакаме Србија…

Американскиот амбасадор во Белград Кристофер Хил изјави…

ЦУК: Нема активни пожари, 12 изгаснати во…

Нема активни пожари во земјава, а 12…

(Видео) Облак од чад над нуклеарката во…

Ројтерс пишува дека генералниот секретар на Обединетите…

(Видео) Му пукнал филмот: Не му давале…

Вистинска драма како од холивудски филм се…