Калин Ивановски повторно со најдобар ранг на АТП листата

t

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски повторно го има најдобриот свој ранг. На денеска објавената АТП листа Ивановски се наоѓа на 305-то место со 176 поени или скок за три места.

Во конкуренција на двојки Ивановски се наоѓа на 644-то место или има пад за 16 позиции бидејќи има 75 поени (четири помалку од претходната недела). Ивановски денеска го игра финалето на квалификациите на Челинџерот 75 во Бергамо против Михаил Кукушкин од Казакстан, кој се наоѓа на 213-то место.

Победникот од мечот ќе се пласира на главниот турнир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Форбс ја именуваше добитничката на наградата „најмоќна…

Поддршката на Урсула фон дер Лајен за…

Како одговор на Ѓоковиќ „Голема Албанија“ на…

„Фејсбук“ профилот на Асоцијацијата на тениски професионалци…

Калин Ивановски повторно со најдобар ранг на…

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски повторно го…

Ѓоковиќ бетониран на чело на АТП листата,…

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз се повлече од…

Алкараз ќе се фокусира само на Гренд…

Со цел да не се повреди како…