Камион пpeгази дете во Чаир

t

Сообраќајна несреќа се случила денес на булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“ во скопската населба Чаир, каде товарно возило удрило во малолетник, пренесе Нова Македонија.

Малолетникот е пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Видео) СТРАШНА експлозија: Разнесен камион на Кримскиот…

Камион е разнесен на мостот на Крим,…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…