Камион пpeгази дете во Чаир

t

Сообраќајна несреќа се случила денес на булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“ во скопската населба Чаир, каде товарно возило удрило во малолетник, пренесе Нова Македонија.

Малолетникот е пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петков им изрази сочувство на роднините на…

„Автомобилот со кој вечерва одевме за Варна…

Голема трагедија го потресе цел Балкан: Во…

Во сообраќајна несреќа која се случила вчера…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…