Касами го објави списокот: Вкупно 811 договори на дело, луѓе од општина Тетово зимале од 9.000 до 25.000 денари

t

Градоначалникот Касами го објави списокот на луѓе кои од општина Тетово примале пари со договор на дело. Вкупно 811 договор на дело (за 406 луѓе), а многу од договорците не оделе на работа. Некој земал 9.000, некој 15.000, а некои по 25.000 денари месечно, стои во Фејсбук статусот на Антонијо Милошоски.

– Богата Виена сигурно има помалку договори на дело за 2021 година, но можно е некој од овие и да живеел во Виена, а да си земал месечна бонус плата од општина Тетово во времето на Теута, додава Милошоски во својата објава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица: Касами заедно со коалициското трио ВЛЕН-ДПМНЕ-ЗНАМ…

Касами заедно со коалициското трио ВЛЕН-ДПМНЕ-ЗНАМ промивира…

Се пренасочува сообраќајот на патот Тетово –…

АМСМ информира дека регионалниот пат Тетово –…

Паднати бандери и дрвја, поплавени куќи и…

Регионалниот ЦУК Тетово, известува дека вчера во…

Претрес во Тетово, пронајдена дрога

На 22.06.2024, полициски службеници од Отсекот за…

Прегазено дете во Тетово!

33-годишник вчера прегазил дете во Тетово. –…