КАТАСТРОФА! Данка била жива откако ја прегазиле..

t

Двегодишното девојче Данка Илиќ, според неофицијални информации, била жива откако двајца работници ја удриле со автомобил.

После тоа, еден од нив излегол од автомобилот и со голи раце го удавил детето, пренесе Пинк.рс.

За убиството на малата Данка Илиќ, по која изминативе 10 дена тргаше половина Европа, се осомничени Срѓан Јанковиќ од селото Лук и Дејан Драгијевиќ од селото Злот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Палевски бара адвокати – ова се имињата

Тони Менкиновски, Јовица Страшевски, Славчо Секулов се…

Kaсами за новата влада: Етничката припадност не…

Претседателот на Движење Беса, Биљал Касами денеска…

Гувернерот на Харковската област: Украина контролира околу…

Украинските власти денеска објавија дека се уште…

По Путин, Меѓународниот суд на правдата побара…

Меѓународниот суд на правдата побара налог за…

Ова се новите цени на горивата, поевтинуваат…

Горивата од полноќ ќе се продаваат по…