Објавено на:

Кина: Стоиме цврсто позади Иран со поддршка за неговиот суверенитет

t

Кинескиот премиер Ли Кјанг изјави дека Кина стои цврсто позади Иран со поддршка за неговиот национален суверенитет, територијалниот интегритет и нема да дозволиме никој од надвор да се вмеша во иранските внатрешни прашања.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија и Кина потпишаа Меморандум за соработка…

Врховниот командант на руската морнарица, адмирал Александар…

Едно лице загина, а осум се ранети…

Едно лице загина, а осум се ранети…

Бербок: Германија не може да прифати Кина…

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок денеска…

Белата куќа нема коментар за израелските напади…

Белата куќа нема коментар за израелските напади…

Зошто Кина ги зголемува златните резерви веќе…

Цената на златото расте, не само во…