Објавено на:

Класна раководителка тепала ученик во Кичево

t

Кичевска полиција информира дека кај нив бил пријавен инцидент во основно училиште од градот, во кое наставничка истепала ученик.

-На 10.05.2023 во 15.20 часот во ОВР Кичево, С.И.(40) од Кичево пријавил дека неговиот малолетен син, ученик во едно основно училиште во Кичево, бил физички нападнат од неговата класна раководителка, велат од полицијата.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наставник натепал ученик, се огласи министерот Шаќири

Тетовската полиција соопшти дека уапсиле наставник кој…

Рано утрово Душко ја фатил за коси…

Рано утринава околу 5 часот српската пејачка…

Кривични пријави за четири лица, меѓу кои…

Основното јавно обвинителство Струга поднесе два обвинителни…

Домашен притвор за родителот кој тепаше ученик…

Во домашен притвор е родителот од Битола,…

Жена нападнала скопјанец во Кичево, а потоа…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе…