Ковачевски: Јасно е дека граѓаните не казнија и ние тоа го прифативме

t

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва порача дека јасно е оти граѓаните ги казниле.

Тие тоа го прифаќаат.

„Се надевавме на подобри резултати, но јасно е дека луѓето не казнија и ние тоа го прифаќаме. Денес е тежок удар за европската перспектива на Македонија, но се уште не е доцна да се смени правецот. Откажувањето не е опција за нас, ние никогаш нема да се откажеме од европската иднина на Македонија, имаме уште две недели да ја испратиме пораката до секој град, село, куќа, човек дека единствениот начин за вистинска и суштинска промена е европската интеграција на земјата“, вели Ковачевски.

Тој вели дека знаат оти луѓето се уморни од ЕУ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Членките на НАТО кои се соседи со…

Шест земји членки на НАТО, кои се…

По четири година битка со безмилосната болест,…

По долга борба со тешка болест, почина…

Столтенберг го повика НАТО да ги укине…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја…

Малолетници се степале во локал на Бит…

На 23.05.2024 во 20.00 часот во СВР…

Вучиќ: Најмногу ме погоди што Македонија гласаше…

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва во интервју…