Ковачки: Лани избега Пендаровски, годинава избега Ковачевски – недостојни сте да положите цвеќе пред Делчев

t

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, на твитер профилот објави краток коментар за денешното отсуство на Премиерот Ковачевски за време на церемонијата пред гробот на Гоце Делчев.

“Како што Пендаровски лани избега од народот на Илинден, така годинава, на 150-годишнина од раѓањето на Гоце, Ковачевски избега од државата само за да не положи цвеќе на гробот.
#Недостојни” – напиша Ковачки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски на работна посета во САД

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со…

(Документи)Македонската Православна Црква ќе се преименува, не…

Бидејќи се поделивме по сите основи, без…

ДОБРИ ВЕСТИ: Направена е нарачка за лекот…

Лекот „трикафта“ за болните од цистична фиброза…

Ковачевски: Денеска го одбележуваме Денот на Охридското…

Денеска го одбележуваме Денот на Охридското Езеро…

Ковачевски: Финансискиот систем успешно се справи со…

Претседателот на Владата на Република С. Македонија…